مرگ بیش از چهار هزار موتورسوار

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اعلام کرد: مرگ بیش از چهار هزار موتورسوار در هشت ماهه امسال
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: در هشت ماهه سال جاری، چهار هزار و 659 موتورسوار در تصادفات رانندگی کشته شدند که مطابق آمار‌های موجود 32.9 درصد آنان افراد 18 تا 24 سال بودند

 

رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: در هشت ماهه سال جاری، چهار هزار و 659 موتورسوار در تصادفات رانندگی کشته شدند که مطابق آمار‌های موجود 32.9 درصد آنان افراد 18 تا 24 سال بودند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر جابر قره داغی افزود: سال گذشته یکهزار و 931 موتور سوار 18 تا 24 ساله در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند و در هشت ماهه اول امسال هم یکهزار و 535 نفر از کشته شدگان تصادفات موتورسیکلت 18 تا 24 ساله بوده اند.
به گفته وی بر اساس آمارها 33.1 درصد موتورسواران کشته شده در سال گذشته نیز جوانان 18 تا 24 سال بودند که نشان دهنده جان باختگان در این گروه سنی است.
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با اشاره به وقوع بیشتر موارد مرگ موتورسواران در نیمه اول سال خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد میزان مرگ، عمدتا در نیمه اول سال بیشتر است به نحوی که در شش ماهه اول سال گذشته سه هزار و 353 موتورسوار و در نیمه دوم همان سال دو هزار و 480 موتورسوار در تصادفات جان خود را از دست داده اند.
دکتر قره داغی افزود: مقایسه آمارهای دو نیمه اول و دوم سال‌های 87 و 86 نیز به خوبی نشان می‌دهد که مرگ موتورسواران در نیمه اول سال بیشتر است و شاید بتوان گفت که یک دلیل این امر، استفاده نکردن از کلاه ایمنی توسط موتورسواران به ویژه در فصل تابستان و هوای گرم باشد.
وی با مقایسه ماهیانه آمار مرگ موتورسواران در سال‌های اخیر بیشترین رقم‌های مرگ این افراد را مربوط به فصل تابستان و به طور کلی روزهای گرم سال دانست.
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با اشاره به کاهش مرگ موتورسواران در سال 88 نسبت به سال قبل از آن افزود: هرچند در سال 87 نسبت به سال 86 شاهد افزایش نه دهم درصدی مرگ موتور سیلکت سواران بودیم اما در سال 88 این رقم نسبت به سال قبل از آن 3.6 درصد کاهش یافت که امیدواریم این روند کاهش در سال جاری نیز ادامه یابد.
وی در ادامه با بیان اینکه مرگ موتورسواران در مسیرهای برون شهری بیشتر است، افزود: محل تصادف 46.7 درصد این افراد مسیرهای برون شهری و 37.4 درصد مسیرهای درون شهری بوده همچنین محل وقوع 15.3 درصد تصادفات منجر به فوت موتورها جاده‌های روستایی و 0.6 درصد نامعلوم گزارش شده است.

(ماوی)


URL : http://www.shkhosravipour.com/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=2419